Pomóż spełnić marzenia

2009-10-21 22:34:44


Każdy z nas ma swoje marzenia i próbuje je spełnić. Ciężko chore dzieci także mają swoje marzenia, jednak trochę trudniej jest im je realizować. Z myślą o nich powstała fundacja Mam Marzenie.

W roku 1980 narodziła się amerykańska fundacja Make-a-Wish. Powstała z myślą o ciężko chorych dzieciach, aby dodawać im otuchy, nadziei oraz co najważniejsze spełniać ich życzenia. Na które same nie mogły sobie pozwolić. Zrealizowali w samym roku 2007 ponad 13006 marzeń.Inspiracją do stworzenia fundacji spełniającej życzenie był ciężko chory chłopiec Chris Grecius. W ten sposób narodziła się piękna idea pomagania w spełnieniu wymarzonej fantazji nieuleczalnie chorym dzieciom.Piotr Piwowarczyk, który przez 15 lat mieszkał w Jersey, zapoznał się z tematykę fundacji jak również był jej wolontariuszem. Dzięki niemu posiadamy dziś polską Fundację Mam Marzenie, która powstała 4 czerwca 2003 roku w Krakowie z jego inicjatywy, jest również jej fundatorem.

Na początku zasięg fundacji był ograniczony, występował zaledwie w kilku miastach Polski m.in. w Krakowie i Warszawie. Dzięki pomocy wolontariuszy fundacja od 2007 roku działa już w całej Polsce. Organizacja współpracuje ze wszystkimi Klinikami Hematologii i Onkologii Dziecięcej, Hospicjami Dziecięcymi oraz Szpitalami dla dzieci.Misją organizacji jest nie tylko chwilowa radość dziecka, lecz dawanie wsparcia dla rodzin, nadziei na lepsze jutro i wprowadzenia szczęścia w życie, a przede wszystkim siłę do walki z chorobą pociechy.

Polska fundacja spełniła już 2161 życzeń, liczba ta nadal rośnie, jednak nie wszystkie jeszcze zostały zrealizowane, gdyż Marzycieli przybywa z każdym dniem. Zrozumiałym celem, jest spełnienie życzeń każdego schorowanego dziecka, tym samym oderwania od smutnej rzeczywistości. Wolontariusze spełniają ogromną rolę w ich spełnianiu. Dlatego Fundacja pokłada duże nadzieje w ludziach dobrego serca, którzy bezinteresownie poświęcą swój czas przy spełnianiu życzeń.Każdy kto działa w Fundacji Mam Marzenie, jest częścią wspólnoty, z resztą sami ją tworzą. Oprócz wolontariuszy zaangażowani są również lekarze, rodzina, szkoła.Wolontariusze natomiast biorą czynny udział w realizacji życzeń, dzięki swojemu zaangażowaniu jak i też posiadanym talentom czy umiejętnościom.

 Aby pomóc nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności, wystarczy chęć niesienia szczerej pomocy. Należy zgłosić się do oddziału Fundacji w swoim mieście i przejść odpowiednie szkolenie spełniania marzeń oraz pozyskiwania funduszy na ten cel.Na stronach FMM znajdują się zdjęcia dzieci i ich marzenia, czekające na ich realizację.Jeśli bezpośrednio chciałbyś spełnić marzenie któregoś z dzieci, nic prostszego. Wejdź na stronę Fundacji i zapoznaj się z  marzeniami chorych dzieci, a może któreś z nich uda ci się spełnić samemu, czy też przy pomocy znajomych.Marzenia ciężko chorych dzieci nie są wygórowane, są to zwykłe życzenia, jednak dla tego dziecka jest to spełnienie jego najskrytszych pragnień. Są to m.in.: laptop z internetem,  domek do zabawy, umeblowanie pokoju w stylu francuskim, spotkanie z idolem czy chociażby zestaw klocków lego. Także przy odrobinie chęci i zaangażowania wszystko jest możliwe, a radość dziecka jest najwyższą nagrodą.Istnieje również możliwość wsparcia finansowego, niezbędne informacje znajdują się na stronie FMM. Jednocześnie Fundacja jasno podkreśla, że jest organizacją apolityczną i nie przyjmuje pomocy od firm, które szkodzą dzieciom m.in. producenci alkoholu.

 W Twoim mieście są dzieci, które nadal oczekują na spełnienie marzenia, nie czekaj, przyłącz się do akcji!

 KonkursyZobacz więcej konkursów »

Karlsson z dachu - Konkurs

Latajacy Szpieg czyli Karlsson z dachu

Znamy już zwycięzców konkursu! Sprawdź kto wygrał audiobooki wydawnictwa Jung-Off-Ska! »

Z Lunch Boxem w świat - konkurs

Konkurs rozstrzygnięty. Sprawdź kto został zwycięzcą! »

Pytania do eksperta

Masz pytania dotyczące edukacji swojego dziecka? Napisz do nas, nasz ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania.

zadaj pytanie »

Prenumarata ZA DARMO

Okładka Magazynu SzkolnyStart.plZapisz się do naszego bezpłatnego newslettera, a otrzymasz prawo do darmowej, rocznej prenumeraty nowo powstającego czasopisma o tematyce przedszkolnej.

  • Imiona dla dzieci
  • Bajki dla dzieci
  • Piosenki dla dzieci
  • Targi i szkolenia

Przedszkole, przedszkola. Portal edukacji przedszkolnej. Rady i porady dla rodziców, opiekunek oraz pracowników i właścicieli przedszkoli. Ekspert radzi, polecane przedszkola.